Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vesmír a další zajímavosti

Počáteční vesmír byl velmi malý ,ale obsahoval všechnu hmotu a energii jako dnešní vesmír.Byla  to hustá a chaotická směs  drobných částic a sil  místo čtyř sil  ,které vědci znají dnes tu byla jen jedna supersíla .Tento původní vesmír  ,ale trval jen zlomek vteřiny.Po pouhých třech kvintiliontinách vteřiny se supersíla rozpadla do jednotlivých sil.

 

černá díra

Jestliže má malá hvězda velkou hustotu, může  se  tlakem vlastní gravitace začít scvrkávat.Když se scvrkává je tím stále hustější a hustější a její gravitace je stále silnější až se scvrkne  na drobounký  bod zvaný Singularita.Gravitační tah Singularity je tak nesmírný ,že vtahuje do díry prostor  a vůbec všechno co se dostane do její blízkosti  dokonce i světlo ,proto černá díra.

 

Galaxie

Galaxie existují po celou dobu existence Vesmíru.Jsou to ohromné skupiny hvězd, které pohromadě drží gravitace. Naše Země se nachází  v jednom ze spyrálních ramen naší Galaxie.Kamkoliv se podíváme do Vesmíru všude najdeme galaxie.Ve Vesmíru  jich jsou milijardy. Každá  galaxie  obsahuje stovky tisíc hvězd ,některé dokonce i  miliardy.Galaxie  lze třídit podle tvaru na Spirálové galaxie,Eliptické galaxie,Pásové spirálové galaxie a nepravidelné galaxie.

Naše galaxie

Jedná se o pravděpodobně o spirální galaxii s příčkou ,kterou tvoří pravděpodobně  asi dvěstě miliard hvězd 

                                                                                                                                    

                                  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 13723
Měsíc: 73
Den: 1